Site Overlay

Ліс для камінів

Підготовка правильної дров для каміну вимагає певних знань про властивості окремих порід. Правильно підготовлена ​​деревина принесе вам масу задоволення. Спостерігаючи за її горінням у каміні виз можете насолоджуватися романтичною атмосферою довгими вечорами. Але для того, щоб купити ліс для каміну — варто вивчити декілька особливостей.

Правильно розраховуємо об’єм

Якщо взяти ящик довжиною, висотою і шириною 1 метр та заповнити його дровами, отримаєте  1 м3 (кубічний метр). Якщо ми покладемокругліколодидеревини в ту саму коробку, незважаючи на дужеретельнерозташування, у нас буде багатопорожніхмісць, і сума чистоїдеревинипіслявирахуванняцихпорожніхмісцьдасть нам результат приблизно 0,7 м³.

Яку деревину обрати

Породи деревини відрізняються за структурою, щільністю, запахом деревини та диму та різними властивостями горіння. Хвойні породи деревини: сосна, ялина, модрина, ялиця, хоча за вагою вони мають вищу теплотворну здатність, завдяки вмісту смол, на практиці вимагають набагато частішого додавання. Колоди значно легші за тверду деревину. Вони швидшегорять і легше перетворюються на тепло. Разом з тим, вони забруднюють скло камінних топок. Їх перевага — високе полум’я та ефективні тріскучі звуки під час горіння. Найкращі породи — бук, граб, ясен, акація, дуб, черемха, в’яз. Найважчі з них — граб, бук і акація. Тверді породи горять рівномірно і довго. На жаль, ці види довго сохнуть, саме через дуже щільну структуру, що ускладнює вихід води. Тому, роблячи покупки, варто купувати тільки сухе тверде дерево. Ми можемо придбати дешевше напівсухе або свіже дерево лише для наступного опалювального періоду.

Популярні породи деревини— береза, вільха та клен —оцінюють на ринку дещо нижче. Серед них береза має кращі показники завдяки своєму приємному аромату і легкості горіння навіть при великому вмісту вологи.

Вологість

Експерти виділяють 4 клас вологості. Найвищий – до 20% вважається преміум класу. Це деревина, яка довго затримується у спеціально відведених місцях, можливо навіть додатково сушиться у високотемпературних сушарках. Вона горить найкраще і виробляє найбільше тепла. 

До другого класу, найбільш популярного, належать Суха деревина з вмістом вологи до 25%. ЇЇ готують двома способами: традиційно, шляхом висушування та протягом 2-3 роки на повітрі, якщо забезпечені ідеальні умови для вентиляції та сонячного світла; шляхом сушіння свіжої деревини в професійних сушарках. Тут, хоча ми можемо контролювати умови більшою мірою, розподіл вологи в поперечному перерізі деревини буде набагато різноманітнішим (він може досягати навіть 20%). Факт сушіння деревини в камері не означає, що вона належним чином висушена,відповідно до стандарту. 

Третій клас—напівсухе дерево з вологістю до 35%,витримане короткотривалий термін. На початку горіннятаке дерево утворюєбільшедиму, а теплотворна здатність деревини значнонижча.

Четвертий клас— свіжа деревина, з вмістом вологи понад 35%, а можливо навіть до 70%. Сюди входить різноманітна деревина, оцінити теплову знатність якої складно.

Де купити якісну деревину для камінів

Якщо ваша компанія реалізовує деревину для камінів, печей роздрібним покупцям, найкраще її купувати на електронних аукціонах від Прозоро-продажі. Тут sale.uub.com.ua зібрані найкращі пропозиції від українських компаній. А завдяки експертному досвіду фахівців компанії Українська універсальна біржа https://sale.uub.com.ua/news/perevagy-prodazhu-lisu-cherez-elektronnu-systemu-prozorro-sale можна:

  1. швидко проаналізувати ринок;
  2. обрати потрібний продукт за конкурентною ціною;
  3. заповнити потребу свого бізнесу необхідними матеріалами;-          швидше досягти стабільних показників зростання.