Site Overlay

Ціна на ринку: надання інформації

В Україні в наш час лише Українська енергетична біржа (УЕБ) встановлює відповідні ставки на енергосировину. Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства країни керується ціновими показниками УЕБ при утворенні вартості на продукти нафтогазової галузі.

Вартість показника продуктів з нафти

Згідно вказівок Мінекономіки, вартість продуктів з нафти змінюється під впливом цінового рівня на біржах України та Європи. Для розрахунку вартості сировини з нафти і газу використовуються такі дані:

  • вартісна ціна, яка прописана у договорі;
  • курс гривні за НБУ (в співвідношенні до долара);
  • дані котирувань бірж України та Європи.

Вартість показника природного газу

За вказівками Мінекономіки, вартісні зміни розраховуються наступним чином: ставка Хаба NCG договору Month + 1 і взяті середні ціни ресурсів газу за 1 місяць на УЕБ.

Також розцінки ресурсу в «Прозоро» розраховуються автоматично калькулятором на порталі УЕБ www.ueex.com.ua/auctions/gas-cost-calculator/. До слова, щоб уникнути помилок, в результаті розрахунку точної ціни, важливо вказувати період від 1 місяця з початку процесу підписання угоди.

Мінекономіки зазначає, що процедуру зміни формули, умови корекції в розцінці на енергоносії необхідно встановити під час укладення договору.

Український закон «Про державні закупівлі» говорить, що проект угоди про закуп носить характер обов’язкового документа, в якому вказується порядок для зміни в умовах. Замовник самостійно складає проект контракту, в нього обов’язково входить порядок змін, разом з усіма винятковими моментами, прописаними статтею 41 Закону.

Дані про ціноутворення на ринку енергоносіїв

Працівниками Державної енерго-біржі видаються довідки за поточними цінами на ринку енергоресурсів.

Так довідковий документ по сировині з нафти можливий в 2 варіаціях:

  1. Згідно вказівок Мінекономіки, детально розписує елементи формули, якщо в УЕБ є вибіркові види котирувальних ставок Європи.
  2. Довідка котирувань УЕБ, що розраховується діленням ціни в угоді на конкретний вид товару за торговий день, на узагальнене кількість товару.
  3. На природний газ пропонуються такі види правок:
  4. Розпорядження за формулою, рекомендованою Мінекономікою, де виконуються та описуються всі елементи формули.
  5. Середньозважена вартість за результатами торгів на УЕБ. Розрахунок відбувається шляхом розділення загальної кількості (грошової суми) укладених на біржі погоджень купівлі-продажу (з НДС) за ціною купівлі-продажу за необхідним видом ресурсів за весь період його продажу.
  6. Ціна розраховується через діленням суми заключених угод на УЭБ на протязі товарного дня за числовим повідомленням товару.

Інші види запитів можна отримати після запрошення за наявності всіх необхідних даних.