Site Overlay

Аукціони щодо продажу продукції з Держрезерву

Держрезерв являє собою один з головних органів виконавчої влади. Його основним призначенням є розробка та ведіння політики, що стосується стратегічних державних резервів. Наразі ця державна структура має в своєму розпорядженні 3 десятки державних підприємств, що розташовані майже в усіх українських областях. Серед них є склади з холодильними установками, нафтопереробні компанії, а також хлібозаводи.

В число продукції, що входить до категорії стратегічних запасів, увійшло 70 видів товарів, а також 3800 видів продукції з мобілізаційного резерву країни. Уся ця продукція характеризується графіком активів, тобто коли термін її дії збігає, вона списується і реалізується. За рахунок отриманих від продажу списаної продукції коштів держава здійснює закупівлю нових товарів. До недавнього часу весь цей процес здійснювався на основі старих схем, із-за чого нерідко посадові особи користувалися своїм службовим положенням, щоб продати списану продукцію майже за безцінь тим, хто дав хабар. Але наразі ці старі корупційні схеми вже не діють, так як уся ця продукція продається на відкритих онлайн торгах в системі Прозорро.Продажі. Почитати більше цікавого про стратегічні запаси та особливості їх реалізації можна на сайті УУБ https://sale.uub.com.ua/ru/filter/write-off-resources-of-the-government-reserve.

Перевага використання відкритих онлайн торгів

Завдяки системі Прозорро.Продажі реалізація будь-якого виду державного майна буде проходити відкрито та чесно. Функціоналу цієї системи недостатньо для того, щоб забезпечити ефективну взаємодію продавців та покупців. Тому для цього були створені ЕТМ – електронні торгівельні майданчики. Вони реєструють учасників торгів, збирають гарантійні внески, консультують усіх стосовно питань участі в торгах або їх організації, а також забезпечують чесніть аукціонів.

Реалізація списаної продукції з держрезерву через систему Прозорро дозволяє продати її по ринковій вартості, яка буде визначена самими покупцями, а не посадовцями, що звикли брати хабарі. Після оголошення про початок аукціону усі бажаючі можуть подати заявки на участь в ньому та сплатити гарантійний внесок. Крім цього система потребує перевірки документів, перелік яких буде вказаний в умовах щодо придбання лоту.

Хоча процедура продажу держмайна через відкриті торги, що проводяться в онлайні, дуже проста, вона ефективна. Завдяки їй державі вдалося позбавитися від великої кількості тіньових схем продажу майна, що належить державі та комунальним підприємствам.

На цьому сайті sale.uub.com.ua можна ознайомитися з особливостями використання електронних торгівельних майданчиків для участі в онлайн торгах відкритого типу. Наразі таких майданчиків існує більше 40, і усі вони авторизовані в системі Прозорро.Продажі. Але їх така велика кількість була створена для того, щоб запобігти монополії та забезпечити вільну конкуренцію. Тарифи на усіх майданчиках є однаковими, як і самі лоти, так як вони під’єднані до єдиної бази даних системи Прозорро.